CICHA BROŃ CICHYCH WOJEN. Globalna kontrola i automatyzacja społeczeństwa.

W kolejnym odcinku porozmawiamy o globalnej kontroli i automatyzacji społeczeństwa na podstawie dokumentu Cicha Broń Cichych Wojen, który wypłynął w tajemniczy sposób w roku 1986.
Dowiemy się, jaką perspektywę i obraz społeczeństwa posiadają elity, które zarządzają zasobami ludzkimi i w jaki sposób traktują ludzi. Warto jest znać punkt widzenia po przeciwnej stronie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy widzimy, że kontrola populacji coraz bardziej się zacieśnia. Poznanie dokumentu Cicha Broń Cichych Wojen daje nam wgląd w strategię globalnej konspiracji, która stoi za orkiestrowaniem wydarzeń na całym świecie.
Ekonomia = Energia, Społeczeństwo = Bydło
Plik źródłowy web - http://www.stopthecrime.net/docs/SILENT%20WEAPONS%20for%20QUIET%20WARS.pdf
Plik źródłowy oryginał/maszynopis - https://archive.org/details/SilentWeaponsForQuietWarsOriginalDocumentCopy
Notatki z audycji i tłumaczenie:
SILENT WEAPONS FOR QUIET WARS
Teoria spiskowa (też: konspiracjonizm[1]) – próba wyjaśnienia genezy zdarzenia, przebiegu wydarzeń lub sytuacji, stojąca w opozycji do powszechnie uznanej wersji, wynikająca z przeświadczenia o istnieniu spisku, czyli zakamuflowanej działalności grupy osób, które rzekomo zawarły tajne porozumienie dla osiągnięcia jakiegoś celu, zatajając prawdę przed opinią publiczną.
Konspiracja - od łacińskiego conspirationem (mianownik conspiratio) „zgoda, zjednoczenie, jednomyślność”, rzeczownik działania od imiesłowu przeszłego rdzenia conspirare, aby zgodzić się, zjednoczyć, spiskować, „dosłownie„ oddychać ra zem ”

„Na całym świecie sprzeciwiamy się bowiem monolitycznemu i bezwzględnemu spiskowi, który opiera się przede wszystkim na ukrytych środkach poszerzania sfery wpływów - infiltracji zamiast inwazji, dywersji zamiast wyborów, zastraszania zamiast wolnego wyboru, partyzantki w nocy zamiast armii za dnia. Jest to system, który zaangażował ogromne zasoby ludzkie i materialne w budowę zwartej, wysoce wydajnej maszyny, która łączy operacje wojskowe, dyplomatyczne, wywiadowcze, gospodarcze, naukowe i polityczne. Jej preparaty są ukrywane, a nie publikowane. Jego błędy są pogrzebane, a nie w nagłówkach gazet. Jej dysydenci są uciszani, a nie chwaleni. Żadne wydatki nie są kwestionowane, żadna plotka nie jest drukowana, żaden sekret nie zostaje ujawniony. Krótko mówiąc, prowadzi zimną wojnę z dyscypliną wojenną, której żadna demokracja nigdy nie miałaby nadziei ani nie chciała dorównać ”.
- John F. Kennedy

„Jednostka jest upośledzona, gdy staje twarzą w twarz ze spiskiem tak potwornym, że nie może uwierzyć, że istnieje. Amerykański umysł po prostu nie uświadomił sobie zła, które zostało wprowadzone pośród nas. Odrzuca nawet założenie, że istoty ludzkie mogą wyznawać filozofię, która musi ostatecznie zniszczyć wszystko, co dobre i przyzwoite ”.
- J. Edgar Hoover

Noam Chomsky uważany jest przez współczesnych za jeden z najwybitniejszych autorytetów nauki. Przez szereg lat był profesorem w słynnym amerykańskim Massachusetts Institute of Technology (MIT). Zajmuje się głównie socjo oraz psycholingwistyką.
1. Rozpraszanie uwagi
Kluczowym elementem kontroli społecznej jest odwrócenie uwagi od spraw istotnych i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, przez ciągłe rozpraszanie uwag i zalew opinii publicznej nieistotnymi informacjami. Strategia odwracania uwagi jest kluczowa, aby zapobiegać zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu ekonomii, psychologii, prawa, socjologii lub cybernetyki. Utrzymuj opinię publiczną odwróconą od realnych problemów społecznych przez zniewolenie nieistotnymi sprawami. Społeczeństwo musi być cały czas bardzo zajęte – bez czasu na myślenie.
2. Wygeneruj problem i zaproponuj rozwiązanie
Metoda ta jest również określana jako problem-reakcja-rozwiązanie. Stwórz taką sytuację (problem), która wywoła u odbiorców żądanie podjęcia kroków natychmiastowych, mających na celu rozwikłanie problemu bądź zapobiegnięcie mu w przyszłości. Na przykład pozwól, aby rozprzestrzeniła się przemoc, aby społeczeństwo zgodziło się na zaostrzenie norm prawnych w ochronie własnego bezpieczeństwa, za cenę swojej wolności albo wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia świadczeń socjalnych.
3. Zmiany wprowadzaj stopniowo
Nie wdrażaj radykalnych zmian drastycznie, lecz stopniowo przesuwaj granicę społecznej akceptacji i wytrzymałości krok po kroku, rozbijając zmiany na kolejne lata. Tym sposobem przeforsowano fundamentalne przeobrażenia społeczno-ekonomiczne w Polsce w latach 1980-1990, które doprowadziły do rozkwitu ekonomii neoliberalnej: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność zatrudnienia, masowe bezrobocie, rozwój patologii społecznych, wypłaty na niskim poziomie, brak gwarancji godnego zarobku – wprowadzenie takich zmian jednocześnie wywołałoby rewolucję.
4. Strategia odroczenia
Kolejna metoda na przeprowadzenie niemile widzianej zmiany: przedstaw ją jako bolesną konieczność", którą bezwzględnie zmuszeni będziemy wprowadzić w przyszłości. Ludziom łatwiej jest bowiem zaakceptować widmo przyszłego poświęcenia niż przyjąć zmianę od razu. Ponadto społeczeństwa mają tendencję do naiwnej wiary, że "być może jakoś to będzie i uda się uniknąć problemu". Taka strategia daje więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także przyjęcie jej w atmosferze rezygnacji, kiedy nadejdzie czas, by wcielić ją w życie.
5. Mów do społeczeństwa jak do dziecka
Większość reklam i komunikatów adresowanych do opinii publicznej korzysta z języka oraz sposobu argumentacji, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub osób ograniczonych umysłowo, a więc uproszczonej i wręcz infantylnej formy komunikacji. Im bardziej chcesz swemu rozmówcy zamącić obraz rzeczywistości, tym bardziej staraj się infantylizować komunikat. Dlaczego? Jeżeli będziesz zwracać się do osoby, jakby miała lat dwanaście, to pod wpływem sugestii prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jak gdyby faktycznie miała dwanaście lub mniej lat.
6. Skupiaj się na emocjach a nie na racjonalności
Wykorzystywanie emocji, to klasyczna technika mająca na celu odstawienie na bok racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku danej jednostki. Co więcej – użycie języka odpowiednio nacechowanego emocjonalnie daje możliwość podświadomego zaszczepienia idei, pragnień, lęków, niepokojów, impulsów, a przez to wywołanie określonych zachowań czy postaw.
7. Utrzymuj ludzi w ignorancji
Uczyń społeczeństwo niezdolnym do zrozumienia metod sprawowania nad nim kontroli. Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i na przeciętnym poziomie, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami utrzymywała się, zaś techniki kontroli pozostawały niezrozumiałe dla klas niższych.
8. Promuj przeciętność
Spraw, aby w świadomości społecznej utrwaliło się przekonanie, że bycie głupim, wulgarnym, przeciętnym i niewykształconym to stan naturalny i jest on jak najbardziej w porządku i społecznie akceptowalny.
9. Wzmacniaj w ludziach poczucie winy
Pozwól, aby jednostki uwierzyły, iż są one jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, przez niedostatek inteligencji, zdolności lub własnych starań. Dzięki temu, miast buntować się przeciwko systemowi, który stawia jednostkę w niekorzystnej dlań sytuacji, będzie ona żyła w poczuciu winy i zaniżenia samooceny, wiodącym nierzadko do depresji. W takich okolicznościach osoba staje się pasywna oraz niezdolna do działań zmierzających do zmiany systemu. Bierność społeczna oznacza brak rewolucji.
10. Poznaj ludzi lepiej niż oni sami są w stanie poznać siebie
W ciągu ostatnich dziesięcioleci szybki postęp naukowy spowodował rosnący rozziew pomiędzy zasobami wygenerowanej wiedzy a tym, co jest ogólnie dostępne (tłumaczone) szerokim rzeszom społeczeństwa. Dzięki osiągnięciom biologii (genetyka), neurobiologii, psychologii, cybersocjologii elity władzy są w stanie posiąść zaawansowaną wiedzę na temat poszczególnych jednostek, jak i społeczeństwa, co pozwala im poznać człowieka lepiej i z większą dokładnością niż może on wiedzieć o samym sobie. Oznacza to wprost, że dysponując tą wiedzą można sprawować nieskrępowaną kontrolę nad jednostkami – większą niż one same mogą posiąść nad sobą.
CICHA BROŃ, CICHYCH WOJEN
Security
“Oczywiście niemożliwe jest omówienie inżynierii społecznej lub automatyzacji społeczeństwa, tj. Inżynierii systemów automatyzacji społecznej (cichej broni) na skalę krajową lub światową bez zakładania szerokich celów kontroli społecznej i niszczenia życia ludzkiego, tj. Niewolnictwa i ludobójstwo.
Ta instrukcja sama w sobie jest analogową deklaracją intencji. Takie pismo należy zabezpieczyć przed wglądem publicznym. W przeciwnym razie można by to uznać za formalną deklarację wojny domowej. Ponadto, ilekroć jakakolwiek osoba lub grupa osób na pozycji wielkiej władzy i bez pełnej wiedzy i zgody społeczeństwa, wykorzystuje taką wiedzę i metodologie do podboju gospodarczego - należy rozumieć, że między tą osobą lub grupą istnieje stan wojny domowej. osób i społeczeństwa.
Rozwiązanie dzisiejszych problemów wymaga bezwzględnie szczerego podejścia, bez zadręczania się wartościami religijnymi, moralnymi czy kulturowymi.
Zakwalifikowałeś się do tego projektu, ponieważ potrafisz patrzeć na społeczeństwo z zimnym obiektywizmem, a mimo to analizować i omawiać swoje obserwacje i wnioski z innymi osobami o podobnych zdolnościach intelektualnych, bez utraty dyskrecji i pokory. Takie cnoty są praktykowane w twoim własnym interesie. Nie odbiegaj od nich.”
WPROWADZENIE HISTORYCZNE
“Technologia cichej broni rozwinęła się z Operacyjnego Rozpoznania (O.R.), strategicznej i taktycznej metodologii opracowanej w ramach zarządzania wojskowego w Anglii podczas II wojny światowej. Pierwotnym celem Operacyjnego Rozpoznania było zbadanie strategicznych i taktycznych problemów obrony powietrznej i lądowej w celu efektywnego wykorzystania ograniczonych zasobów wojskowych przeciwko obcym wrogom (tj. Logistyka).
Osoby sprawujące władzę szybko zdały sobie sprawę, że te same metody mogą być przydatne do całkowitego kontrolowania społeczeństwa. Ale potrzebne były lepsze narzędzia.
Inżynieria społeczna (analiza i automatyzacja społeczeństwa) wymaga korelacji ogromnych ilości stale zmieniających się informacji ekonomicznych (danych), dlatego niezbędny był szybki skomputeryzowany system przetwarzania danych, który mógłby wyprzedzić społeczeństwo i przewidzieć, kiedy społeczeństwo dojdzie do kapitulacji.
Komputery przekaźnikowe miały działać wolno, ale komputer elektroniczny, wynaleziony w 1946 roku przez J. Prespera Eckerta i Johna W. Mauchly'ego, wypełnił rachunek.
Następnym przełomem było opracowanie metody simplex programowania liniowego w 1947 roku przez matematyka George'a B. Dantziga.
Następnie w 1948 roku tranzystor, wynaleziony przez J. Bardeena, W.H. Brattain i W. Shockley obiecał wielką ekspansję branży komputerowej poprzez zmniejszenie wymagań dotyczących miejsca i mocy.
Mając te trzy wynalazki pod ich kierownictwem, ci na stanowiskach władzy mocno podejrzewali, że udało im się kontrolować cały świat za naciśnięciem jednego przycisku.
Fundacja Rockefellera natychmiast dostała się na parter, udzielając czteroletniego stypendium Harvard College, finansując Harvard Economic Research Project na badanie struktury amerykańskiej gospodarki. Rok później, w 1949 roku, przyłączyły się Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych.
W 1952 roku upłynął okres grantu i odbyło się spotkanie elity na wysokim szczeblu w celu określenia kolejnej fazy badań działań społecznych. Projekt Harvard był bardzo owocny, o czym świadczy publikacja niektórych jego wyników w 1953 r., Sugerujących wykonalność inżynierii ekonomicznej (społecznej).
Zaprojektowana w drugiej połowie dekady lat czterdziestych, nowa maszyna Quiet War stała, że tak powiem, w błyszczącym pozłacanym sprzętem na podłodze salonu do 1954 roku.
Wraz z utworzeniem masera w 1954 r. Obietnica odblokowania nieograniczonych źródeł energii atomowej syntezy jądrowej z ciężkiego wodoru zawartego w wodzie morskiej i wynikająca z tego dostępność nieograniczonej siły społecznej była możliwa już za kilkadziesiąt lat.
Połączenie było nie do odparcia.
Chociaż cichy system broni został prawie ujawniony 13 lat później, ewolucja nowego systemu broni nigdy nie uległa poważnym niepowodzeniom.
Ten tom upamiętnia 25. rocznicę rozpoczęcia cichej wojny. Już ta wojna domowa odniosła wiele zwycięstw na wielu frontach na całym świecie.”
WPROWADZENIE POLITYCZNE
W 1954 r. Osoby sprawujące władzę dobrze zdawały sobie sprawę, że to tylko kwestia czasu, zaledwie kilku dziesięcioleci, zanim opinia publiczna będzie w stanie uchwycić i zdenerwować kolebkę władzy, ponieważ same elementy nowej technologii cichej broni były tak samo dostępne dla utopii publicznej, jak dla zapewnienia utopii prywatnej.
Kwestia dominacji skupiała się wokół tematu nauk o energii.
ENERGIA