top of page
pasted-image-0.png

Hello

This is your About Page. It's a great opportunity to give a full background on who you are, what you do, and what your website has to offer. Double click on the text box to start editing your content and make sure to add all the relevant details you want to share with site visitors.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Alchemia i Hermetyzm XXI w.

mysteryschool.jpg

Na przestrzeni wieków wielu znanych artystów oraz osobowości pozostawiali nam różnego rodzaju ukryte wskazówki. Tak naprawdę rozpoczęło się to od starożytności i robiono to w taki sposób ponieważ zaoszczędzało to czasu, ponieważ można było w jednej opowieści lub obrazie zawrzeć wszystkie wskazówki dostępne dla tzw wprawionego oka. Studiowanie wiedzy tzw "Tajemnej" fascynowało mnie od lat nastoletnich. W nieokreślony sposób coś we mnie pchało, żeby dotrzeć do odpowiedzi i głębszego zrozumienia. Przez lata zagłębiając się w różne systemy ezoteryczne, systemy magiczne, filozofię, mistycyzm, medytację itd. zauważyłem, że tak naprawdę wszystkie te systemy i filozofie tak naprawdę mówią o tym samym. Problemem jest to, że my jesteśmy nastawieni na otrzymanie złotej recepty na szczęśliwe życie,  a nie na szukanie na to odpowiedzi w sobie samych. Na szczęście Alchemicy oraz inne osobowości pozostawiły nam informacje na temat tego, co dalej z tym zrobić. W ich czasach było znacznie mniej rozproszenia uwagi powiadomieniami z telefonu. Nasza generacja dopracowuje na swój sposób połączenie z tym źródłem oraz coraz więcej osób zaczyna rozpoznawać, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. 

Bez względu na wyobrażenia na ten temat jest to prawdą. Żyjemy w organicznej "symulacji", którą tworzymy kolektywnie jako ludzkość. Nie zdajemy sobie sprawy z własnych potencjałów, ponieważ tak ten świat jest manipulowany, natomiast nasz własny Duch, z jakiegoś powodu zechciał grać w tą grę i zdobywanie doświadczeń poprzez nasze życie na projekcie Ziemia. Jesteśmy tutaj, ponieważ tego chcieliśmy. W żadnym istnieniu oraz życiu na każdej jego płaszczyźnie nie ma żadnych przypadków. Wszystko jest ułożone wg "kodu wzorcowego" na który możemy mieć wpływ żyjąc świadome. 

 Nasza epoka jako ludzkości pokazuje, że kolejna lekcja, która należy zostać wyciągnięta, to PERSPEKTYWA oraz ocena danej sytuacja z perspektywy obserwatora, który wykonuje ruchy, które są konieczne do osiągnięcia celu. Przy tak niesamowitej gamie znajomości źródeł starożytnych, Alchemicznych, Mistycznych i Filozoficznych, posiadamy wiele perspektyw patrzenia na rzeczywistość w głębszy sposób, dzięki czemu, jesteśmy w stanie coraz bardziej świadomie odziałować na świat, który nas otacza. 

Hermetyzm tak naprawdę jest filozofią, który jest źródłem wszystkich filozofii ponieważ jest to surowa wiedza w czystej postaci oraz wnioski tych, którzy tę drogę odbyli i rozpoczęli eksplorowanie światów pozazmysłowych. Bez względu na to czy nam się to pozoba czy nie - 7 Hermetycznych Praw ma zawsze pierwszeństwo, i dopiero jak zgadzają się wszystkie czynniki - wtedy następuje Postęp. 

Hermetyzm jest źródłem wszystkich filozofii ponieważ pochodzi z najstarszego znanego nam źródła jakimi są zapiski egipskiego boga Totha. Skrybę Bogów oraz prominentną postać symbolizującą mądrość oraz wiedzę.  

Żyjąc w dzisiejszych czasach często czujemy, że czegoś nam w życiu brakuje. Z jednej strony wszechobecne ekrany odwracające naszą uwagę na sprawy pomniejsze a z drugiej cała struktura społeczeństwa ogólnoprzyjętych przekonań. Natomiast jeśli w kimś tli się potrzeba, żeby zagłębiać się w głębsze aspekty życia, prędzej czy później dojdzie do mniej więcej takich samych wniosków i zacznie przeszukiwać najstarsze źródła i podania na temat konkretnych spraw, ponieważ dane informacje w swojej pierwotnej formie najbardziej oddają prawdę.  Wbrew temu co uważa się powszechnie Alchemia, Magia i Ezoteryka wcale nie odchodzą w cień w obecnie wyłaniającej się modzie. Ponieważ świat się przebudza, ludzie szukają odpowiedzi – poszerzają zbiór informacji własnych oraz ludzi w koło ponieważ widzą, że jest do świata coś więcej niż do tej pory sądzili. 

 

Alchemia XXI wieku nie jest niczym nowym, są to jedynie stare jak świat zasady oraz informacje, które Alchemicy przekazaliby nam dziś współczesnym językiem. Powszechnie uważa się, że alchemicy zajmowali się przemienianiem ołowiu w złoto. Taka też wówczas panowała mentalność i była to podstawa rozwoju pewnych praktyk bez ryzyka egzekucji. 

Dlatego też wielu znanych alchemików są to postaci prominentne np. jako doradcy króla i którzy odgrywają większy wpływ na społeczeństwo, ponieważ odkrywali oni nowe drogi, filozofie oraz sposoby myślenia a wiara króla w to, że alchemicy mogą przepowiedzieć przyszłość, stworzyć kamień filozoficzny i dostarczyć totalnie obiektywnej odpowiedzi sprawiła, że alchemików zaczęto traktować z wiele większym szacunkiem. Natomiast wbrew powszechnej wierze w to, że alchemicy próbowali zamieniać ołów w złoto w sposób chemiczny jest tylko zasłoną dymną, Alchemia jest nauką o tym jakie stadia należy pokonać, żeby odnaleźć samego siebie lub doznać tzw. transmutacji duszy. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że kamieniem filozoficznym było osiągnięcie oświecenia dzięki czemu oświecony staje się nieśmiertelny jako świadoma dusza.

 

Alchemicy dawnych czasów zajmowali się wieloma dziedzinami życia, dlatego też mawia się, że alchemia jest matką nauk, ponieważ wszystkie nauki wywodzą się z alchemii. W dzisiejszych czasach już nie musimy zagłębiać się mocno w niektóre aspekty, ponieważ wiemy, że zawodowcy już do tego doszli jak np. lekarze, naukowcy co bardziej świadomi itd. W obecnej dobie informacyjnej nie mamy problemu ze znalezieniem np. ziołowego remedium na ból brzucha. Możemy to po prostu wszytko wygooglować i znajdujemy odpowiedź, która kiedyś stanowiłaby całą wyprawę w świat zielarstwa. Dlatego też powinniśmy w świadomy sposób używać dobrodziejstw obecnej techniki i używać tych narzędzi w dalszym rozwoju a nie wyłącznie dla rozrywki.

 

Natomiast wspólny mianownik jest taki, że źródłem rozwoju alchemii było zadawanie takich samych pytań, które sami zadajemy sobie dzisiaj. „Czym jest wszechświat?”, Jak to wszystko powstało?” „Jaki jest sens życia?”, „Czym jest życie i jakie ma ono znaczenie?”, „Czy istnieje Bóg?” itd. Itd. Tak naprawdę wiele nauk w obecnych czasach pomogło zbliżyć się do uzyskania odpowiedzi, natomiast odkrycia już poczynione w tym temacie są zakopane w wielokrotnych znaczeniach traktatów oraz obrazów stworzonych przez starożytnych oraz alchemików późniejszych czasów.

Wielu osobom w dzisiejszych czasach udało się znaleźć drogę i jest to sprzedawane jako sugerowane praktyki, które prowadzą do zmian w życiu. Natomiast człowiek mojej natury lubi zadać pytanie: Dlaczego? 

Dlaczego pewnego rodzaju praktyki działają a inne nie? Jaka jest tego przyczyna? 

 

 

iu-9.jpeg

Na przestrzeni lat swoich badań dostrzegłem, że o ile coraz więcej ludzi mówi o świadomości i o tym, że jesteśmy wszyscy podpięci do kolektywnego pola globalnej świadomości, to ludzie którzy dostrzegając tego rodzaju informacje nie koniecznie widzą implikacje jakie za sobą niosą te odkrycia. Tak naprawdę, to alchemikom udało się rozpoznać sferę wyższego świata, dlatego też ukrywali głębsze znaczenia swoich nauk, ponieważ były tak kontrowersyjne, że świat nie był i chyba nadal nie jest na to zwyczajnie gotowy. Natomiast różnego rodzaju systemy naszych czasów, są swego rodzaju opisem tego w jaki sposób używać niewidzialnego pola energii, które nas otacza i tworzy naszą rzeczywistość. Dlaczego jednym afirmacje lub wizualizacje działają a innym nie? 

Różne systemy oraz techniki jednym działają a innym nie, ponieważ brakuje fundamentalnego opisu w jaki sposób nasz świat jest zbudowany i w jaki sposób wszystko ze sobą oddziałuje. Rozumiejąc zasady gry jest nam łatwiej w nią grać.

Teoretycznie obecna nauka jest dość rozwinięta, natomiast zanim dojdzie do poziomu wiedzy starożytnej, to minie jeszcze wiele czasu. Naukowcy starają się zrozumieć prawa i naturę wszechświata a hermetycy o tym już wiedzieli w starożytnym Egipcie i mało tego, rozpoznali więcej warstw tego świata „5D” oraz jak ogólnie się w nim poruszać. To, że żyjemy w symulacji świadomości, która tworzy świat dookoła nas ponieważ go obserwujemy było rzeczą oczywistą w głębszych naukach starożytnego Egiptu lub szkołach mistycznych. Natomiast nasze społeczeństwo w powolnym tempie zaczyna dopiero sobie w ogóle zdawać z tego sprawę, że coś takiego jak fizyka kwantowa istnieje…

Na przestrzeni lat swoich badań dostrzegłem, że o ile coraz więcej ludzi mówi o świadomości i o tym, że jesteśmy wszyscy podpięci do kolektywnego pola globalnej świadomości, to ludzie którzy dostrzegając tego rodzaju informacje nie koniecznie widzą implikacje jakie za sobą niosą te odkrycia. Tak naprawdę, to alchemikom udało się rozpoznać sferę wyższego świata, dlatego też ukrywali głębsze znaczenia swoich nauk, ponieważ były tak kontrowersyjne, że świat nie był i chyba nadal nie jest na to zwyczajnie gotowy. Natomiast różnego rodzaju systemy naszych czasów, są swego rodzaju opisem tego w jaki sposób używać niewidzialnego pola energii, które nas otacza i tworzy naszą rzeczywistość. Dlaczego jednym afirmacje lub wizualizacje działają a innym nie? 

Różne systemy oraz techniki jednym działają a innym nie, ponieważ brakuje fundamentalnego opisu w jaki sposób nasz świat jest zbudowany i w jaki sposób wszystko ze sobą oddziałuje. Rozumiejąc zasady gry jest nam łatwiej w nią grać.

Teoretycznie obecna nauka jest dość rozwinięta, natomiast zanim dojdzie do poziomu wiedzy starożytnej, to minie jeszcze wiele czasu. Naukowcy starają się zrozumieć prawa i naturę wszechświata a hermetycy o tym już wiedzieli w starożytnym Egipcie i mało tego, rozpoznali więcej warstw tego świata „5D” oraz jak ogólnie się w nim poruszać. To, że żyjemy w symulacji świadomości, która tworzy świat dookoła nas ponieważ go obserwujemy było rzeczą oczywistą w głębszych naukach starożytnego Egiptu lub szkołach mistycznych. Natomiast nasze społeczeństwo w powolnym tempie zaczyna dopiero sobie w ogóle zdawać z tego sprawę, że coś takiego jak fizyka kwantowa istnieje…

bottom of page