top of page

NAJWIĘKSZY SEKRET UKRYWANY PRZED LUDŹMI
W kolejnym odcinku Okiem Szamana omawiam prawdziwy, największy sekret ukrywany przed ludźmi od czasów starożytności. Wiedza hermetyczna a zwłaszcza prawo Mentalizmu wyjawia przed nami to, czego od starożytności strzegły tajne stowarzyszenia trzymające władzę. Wiedza tajemna już więcej nie jest tajemna.


WSZYSTKO jest UMYSŁEM; Wszechświat jest Mentalny — Kybalion


To prawo obejmuje prawdę, że „wszystko jest Umysłem”. To tłumaczy, że WSZYSTKO (co jest substancjalną rzeczywistością leżącą u podstaw wszelkich zewnętrznych manifestacji i zajść, które znamy pod określeniami: „materialny wszechświat”, „zjawisko życia”, „materia”, „energia” i w skrócie wszystko, co jest widoczne dla naszych materialnych zmysłów) jest DUCHEM, który sam w sobie jest NIEPOZNAWALNY, NIEDEFINIOWALNY, lecz którego można uważać za UNIWERSALNY, NIESKOŃCZONY, ŻYJĄCY UMYSŁ. To również tłumaczy, że cały świat zjawisk czy Wszechświat jest jedynie mentalnym wytworem WSZYSTKIEGO, przedmiotem Praw rzeczy stworzonych, a także to, że Wszechświat, jako całość i jako pojedyncze jego części lub jednostki, zawiera swoją egzystencją w Umyśle WSZYSTKIEGO, w którym „żyjemy, poruszamy się i posiadamy swoje istnienie”. To prawo, poprzez ustanowienie mentalnej natury Wszechświata, z łatwością tłumaczy wszystkie najróżniejsze mentalne i psychiczne zjawiska, które zajmują tak dużą część publicznej uwagi, a które, bez takiego wytłumaczenia, są niezrozumiałe i zaprzeczają naukowemu podejściu.

Rozumienie tego wielkiego hermetycznego prawa mentalizmu umożliwia osobie pełne uchwycenie praw mentalnego Wszechświata i na zastosowanie tego samego do swojego istnienia i rozwoju. Uczeń hermetyzmu jest w stanie inteligentnie stosować wielkie mentalne prawa, zamiast używać ich w sposób czysto przypadkowy. Posiadając uniwersalny klucz, uczeń jest w stanie otworzyć wiele drzwi mentalnej i psychicznej świątyni wiedzy i wejść weń swobodnie i rozważnie. Ta zasada wyjaśnia prawdziwą naturę „energii”, „mocy” i „materii”, jak również to, w jaki sposób i dlaczego one wszystkie podlegają władzy umysłu. Jeden ze starych mistrzów hermetyzmu napisał wieki temu: „Ten, kto uchwyci prawdę mentalnej natury Wszechświata, jest bardzo zaawansowany na drodze do perfekcji”. I te słowa są dzisiaj tak samo prawdziwe jak w dniu, kiedy je po raz pierwszy zapisano. Bez tego uniwersalnego klucza, perfekcja jest niemożliwa, a uczeń na próżno puka do wielu drzwi Świątyni.

1145 wyświetleń2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

LUCYFERIANIZM

2 Comments


M T
M T
Oct 25, 2022

Tak slodko mowisz, ze dzioba by sie chcialo Tobie dac- tak szczerze. Twoje przemyslenia sa fajne, tez mam podobnie. Narka

Like

Lux 1
Lux 1
Jul 10, 2022

Dziękuję Bartku że jesteś🙂

Like
bottom of page